15.03.2021 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobce čajů z Jemnice plánuje zvýšení exportu

Výrobce balených čajů Jemča v Jemnici má letos v plánu prodat podstatně víc ze své produkce za hranicemi. Vloni společnost vyvezla 15 procent výrobků, hlavně do Německa, Rakouska a do Švýcarska. K dalšímu prosazování na zahraničních trzích by jí měly pomoci kontakty a znalost lokálních trhů skupiny Dr. Müller Pharma, do níž Jemča patří od loňska. Sdělil to ředitel podniku Libor Venhoda. Klíčovými značkami čajů jemnické společnosti jsou Pigi a Jemča.

"Naší ambicí je stát se významným výrobcem čajů v rámci evropského regionu," uvedl Venhoda. Spojením Jemči s výrobcem bylinných čajů Megafyt Pharma se podle něj skupina stala největším producentem a prodejcem čajů v ČR. Společnosti ve skupině jsou výrazně orientované na export. "Samotná Dr. Müller Pharma vyváží své výrobky do 40 zemí světa," uvedl.

Česká společnost Dr. Müller Pharma se zabývá výrobou léčiv, zdravotnických prostředků, doplňků stravy a kosmetiky. Podnik Jemča minulý rok převzala od firmy Tata Global Beverages Group sídlící ve Velké Británii. "Během uplynulých dvanácti měsíců proběhly první investice do technologií, které již byly po letech nejistoty skutečně potřebné," uvedl Venhoda. V plánu je i stavba velkokapacitního skladu.

Závod na balení potravin vznikl v Jemnici v roce 1958, na balení čaje je plně specializovaný od roku 1974. Čaj Pigi, který byl prvním porcovaným čajem v tehdejším Československu, se tam vyrábí od roku 1967. Jemča, a. s., měla loni roční obrat přes 170 milionů korun. Podnik zaměstnává 80 lidí. V největší sezoně, která je ve výrobě čajů od září do konce března, přijímá brigádníky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down