08.12.2004 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobce piva InBev zvýší tempo růstu

Největší výrobce piva na světě InBev, který vznikl letos spojením belgické pivovarnické skupiny Interbrew s firmou AmBev, chce růst dvakrát rychleji než celé pivovarské odvětví ve světě. V současnosti vyrobí 190 milionů hektolitrů piva za rok. V příštích pěti letech plánuje růst výroby o čtyři až pět procent ročně, zatímco růst pivovarnického odvětví ve světě se odhaduje na jedno až dvě procenta ročně, uvedli zástupci InBev, která v Česku ovládá Pivovary Staropramen.

InBev chce stavět na vyváženém působení na zavedených i rychle rostoucích pivních trzích, řekla ředitelka pro vztahy s médii Marianne Amssomsová. V současnosti má postavení jedničky nebo dvojky na více než dvaceti hlavních trzích. Společnost InBev se hodlá zaměřit především na trhy Německo, Rusko a Čínu. Ta je nejrychleji se zvětšujícím pivním trhem na světě a v letech 2001 až 2006 se očekává tamní růst na 45 milionů hektolitrů. Rusko je v rozmachu spotřeby piva druhé za Čínou. Dynamicky se rozvíjí také oblast Latinské Ameriky.
InBev nabízí celosvětové značky, jako je Stella Artois, Brahma a Beck's, globálně podporované značky, mezi něž patří Staropramen, speciály a zhruba dvě stovky místních značek. Lokální piva přitom představují na 80 procent spotřeby ve světě.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down