06.03.2020 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobce pizzy bude investovat do rozšíření výroby

Společnost FrostFood, která v Rokytnici v Orlických horách vyrábí mraženou pizzu a další potraviny, chystá letos investice do dalšího rozšíření výroby za asi 160 milionů korun. Investice z většiny souvisí s rostoucí výrobou plněných mražených pizza snacků pro společnost McCain. Od roku 2013 FrostFood zvýšil obrat více než trojnásobně. Uvedl to ředitel a spolumajitel společnosti Jiří Vlček.

Dodávky pro světového výrobce a dodavatele mražených jídel McCain rokytnická společnost zahájila v roce 2018 a obrat v tomto roce hlavně díky tomu zvedla o 23 procent na 483 milionů korun. Loni tržby společnosti stouply meziročně o 33 procent na nový rekord ve výši zhruba 640 milionů korun. Asi 80 procent tržeb FrostFood loni získala z exportu.
"Plánovaná investice související s dodávkami pro McCain činí asi 100 milionů korun. Měla by nám umožnit zvýšení produkce pizza snacků, které McCain prodává na francouzském trhu, asi o čtvrtinu," řekl Vlček. Loni byl McCain největším obchodním partnerem FrostFoodu s podílem na obratu kolem 30 procent. Letos FrostFood čeká obrat na loňské úrovni, ale po dokončení investic předpokládá v dalších letech, podle vývoje trhu, zvýšení na více než 800 milionů korun. Stávající počet asi 220 pracovníků by se přes růst výroby měl spíše snižovat, protože nová technologie bude výrazně automatizovaná. Hlavním produktem firmy FrostFood nadále zůstává mražená pizza, která se na loňském obratu podílela 53 procenty a firma hodlá její výrobu také zvyšovat. "U pizzy je pro nás hlavním trhem Velká Británie, kde jsme se před šesti lety prosadili v řetězci Aldi s nepečenou zmraženou pizzou s okrajem plněným sýrem," řekl Vlček. Pizzu a další výrobky Rokytničtí dodávají především pod privátními značkami obchodním řetězcům do více než 20 zemí Evropy. V segmentu výroby pizz privátních značek je FrostFood podle Vlčka druhým největším producentem v Evropě po německé firmě Freiberger. Ročně FrostFood vyrobí 12 až 15 milionů kusů pizz. Investice firmy za roky 2010 až 2019 dosáhly 328 milionů korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down