18.12.2017 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobce zemědělských strojů investicemi ve Vodňanech rozšíří svařovnu i montáž

Společnost A. Pöttinger, výrobce zemědělských strojů, investuje v aktuálním hospodářském roce do července 2018 zhruba 230 milionů korun. Rozšíří svařovnu, montáž strojů, zvětší výrobní kapacity. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, jež ve Vodňanech na Strakonicku zaměstnává 400 lidí. Přijmout chce 30 nových. Za hospodářský rok od 1. srpna 2016 do 31. července 2017 stouply firmě tržby z prodeje výrobků a služeb o čtyři procenta na 1,69 miliardy Kč. Zisk po zdanění vzrostl meziročně o 43 procent na 143,7 milionu korun.

Investice 230 milionů půjdou do rozšíření svařovny, na vyšší kapacity mechanického obrábění a výroby zpracování plechu. Rozšíří se oddělení montáže strojů na zpracování půdy. Zvýší se počet pracovníků z 391 na 430. "Závod ve Vodňanech investuje každý rok do nových technologií. Na tento hospodářský rok jsou naplánované především do CNC obráběcích strojů, do rozšíření svařovny, vybavení nové montážní linky pro stroje Terradisc 10001," řekla ředitelka závodu Jindra Susolová. V hospodářském roce 2016/2017 dostavěla firma nové výrobní haly a přemístila některé procesy do nových prostor, hlavně montáž a logistiku. Díky tomu se rozšířil výrobní program o pluhy - stroje na zpracování půdy, tato výroba se do Vodňan přesunula z mateřské firmy v Rakousku.

Společnost, která v Česku působí od roku 1999, vyrábí zejména stroje pro zpracování půdy, setí a sklizeň píce. Valná většina jde na export. Na tržbách se podle jednatele firmy Heinze Pöttingera 58 procenty podílejí stroje na sklizeň píce, následují stroje na zpracování půdy a secí technika s 27 procenty.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down