Výrobci brambůrků Bohemia Chips loni stoupl zisk o 39 procent

Výrobci brambůrků Bohemia Chips, firmě Intersnack, loni meziročně vzrostl obrat o 13,8 procenta na 1,79 miliardy korun. Zisk se zvýšil o 39 procent na 84,6 milionu korun, uvedla společnost ve své výroční zprávě umístěné do Sbírky listin. Většina výnosů byla z tuzemských obchodů, v zahraničí se jich uskutečnilo za 410 milionů Kč.

Firmě loni v listopadu vyhořel v Choustníku sklad brambor a hotových výrobků. Podle zprávy nedošlo ke zraněním, ale došlo ke škodě na majetku za 7,2 milionu Kč. Statik konstatoval, že je budova poškozená, firma se ji proto rozhodla zbourat a postaví nový sklad.
V letošním roce očekává vedení firmy růst na domácím trhu i mírné zvýšení exportu v důsledku zvýšené poptávky kvůli vládním koronavirovým restriktivním opatřením. Firma loni zaměstnávala 347 lidí, meziročně o osm více.
Intersnack prodává brambůrky, snacky, křupky, slané pečivo a oříšky pod značkami Bohemia, Canto, Pom-Bär a Chio. Má továrny v Choustníku a Hradci Králové. Loni zaměstnávala podle výročního dokumentu 347 lidí, meziročně o osm více.
Firma působí v ČR od roku 1993, výroba brambůrků začala v tehdejším Československu v roce 1982 pod zemědělským družstvem, tehdy se chipsy Bohemia poprvé objevily na agrosalonu Země živitelka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down