15.06.2012 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobci cereálií stoupl obrat

Výrobci cereálních produktů Emco v loňském roce vzrostl obrat o 6,9 procenta na rekordních 941 milionů korun. Hrubý zisk klesl na 27 milionů korun z předloňských 30 milionů korun.

Vlastní výroba pod značkou Emco vzrostla proti loňskému roku o šest procent a dosáhla 9800 tun výrobků. "Pro následující roky plánujeme další nárůst prodejů na českém i slovenském trhu, ale především v zahraničí. Abychom byli schopni pokrýt poptávku a nabízet konkurenceschopné ceny, rozhodli jsme se významně investovat do nového výrobního závodu," uvedl generální ředitel společnosti Zdeněk Jahoda. Export se meziročně zvýšil o osm procent na 184 milionů Kč. Stabilně největšími odběrateli jsou Polsko a Chorvatsko. Nově firma loni začala vyvážet do USA, kde získala zakázky na bezlepkové müsli. Necelou polovinu obratu společnosti tvoří dovoz a distribuce silných zahraničních značek jako například Panzani, Alpro Soya a Carbonell.
Emco vzniklo v roce 1990 původně jako distribuční firma zaměřená na dovoz potravin. Má čtyři výrobní závody - v Brně, Bohumíně na Karvinsku, ve Vřescích na Táborsku a Hrdlech na Litoměřicku.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down