11.01.2005 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobci lihovin společně s celníky budou potírat producenty nezdaněného lihu

Generální ředitelství cel a Unie výrobců lihovin České republiky podepsaly dohodu o spolupráci v boji proti nezdaněným lihovinám. Snaha o společný postup reaguje na nárůst nezákonného obchodování s nezdaněným lihem a alkoholickými nápoji v zemi, uvádí dnešní tisková zpráva unie

"Nelegální lihoviny, tzv. černý líh, je nejen nekalou konkurencí pro poctivé výrobce, ale stamiliónové daňové úniky především poškozují všechny občany České republiky," uvedl prezident Unie výrobců lihovin Vladimír Steiner. V tuzemsku se podle jeho odhadu ročně spotřebuje zhruba 800.000 hektolitrů lihovin, přičemž asi čtvrtina z tohoto objemu je nezdaněna. Spolupráce celníků a výrobců má spočívat hlavně ve výměně informací, které povedou k odhalení účastníků nezákonné výroby, dovozu a distribuce lihu i lihovin, z nichž nebyla řádně odvedena daň nebo u nichž byla porušena práva k duševnímu vlastnictví. Členové unie budou také pro celní správu provádět rozbory vzorků zadržených lihovin a vypracovávat pro tyto účely odborné posudky.
Celní správa ČR eviduje od 1. ledna do 20. prosince loňského roku 434 případů zachycení nelegálně vyráběných a distribuovaných lihovin a lihu v celkovém množství 1,42 milionu litrů. To představuje daňový únik více než 35 milionů korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down