Výrobci masných výrobků z Poličky loni klesl zisk po zdanění

Zpracovatel masa společnost Maso uzeniny Polička vloni dosáhl zisk po zdanění téměř 17 milionů korun. Výsledek je o 66 milionů korun nižší než rok předtím. Tržby z prodeje vlastních výrobků a služeb se meziročně zvýšily o více než čtyři procenta na 2,58 miliardy korun, vyplývá z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin. Výsledky firma považuje za uspokojivé.

Rychleji než tržby rostly náklady společnosti. Provozní výsledek hospodaření činil 13 milionů korun, rok předtím to bylo 96 milionů korun. Největší nákladovou položku představovala spotřeba materiálu a energií, které se podílely na celkových nákladech ze 73 procent.

Společnost loni investovala do modernizace produkce bouraného a baleného masa. na kterou získala dotaci z programu rozvoje venkova.

Firma se prezentuje jako jeden z největších zpracovatelů hovězího masa v zemi, produkuje také vepřové a uzeniny. Většina zpracovaného masa pochází ze skotu z malých českých farem. Své výrobky dodává obchodním řetězcům Lidl, Albert, Makro, Penny, Kaufland, Billa a COOP a také do mnoha maloobchodních prodejen, řeznictví, restaurací a jídelen včetně provozoven McDonald's.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down