Výrobci potravin Hamé chybí desítky pracovníků, práci chce nabídnout zaměstnancům OKD

Výrobce potravin Hamé plánuje ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR nabídnout práci zaměstnancům zkrachovalé černouhelné OKD. Podniku v České republice chybí desítky pracovníků, vedle kvalifikovaných profesí je pro firmu obtížné obsadit i místa výrobních dělníků. Uvedl to generální ředitel Hamé Martin Štrupl. Hamé nyní v ČR zaměstnává zhruba 1800 lidí.

Z OKD má ke konci června odejít dohodou zhruba 350 zaměstnanců a na přelomu září a října dalších téměř 900. Zadlužená těžební firma, kterou soud počátkem května poslal do úpadku, má zhruba 9800 kmenových zaměstnanců, asi 2500 dodavatelských a 200 agenturních pracovníků.

Hamé podle mluvčího tohoto výrobce potravin Petra Kopáčka stojí také o pracovníky z Ukrajiny, kterým chce nyní česká vláda udělovat pracovní povolení častěji než dosud. Tato varianta přichází na řadu, pokud není možné najít pracovníky v České republice, dodal.

Ministerstvo zahraničí nyní zvyšuje počet úředníků v kanceláři v ukrajinském Lvově a předpokládá, že ještě letos by se počet vydaných víz mohl zvýšit trojnásobně.

Hamé plánuje podle generálního ředitele Hamé Martina Štrupla víc proniknout na čínský trh. Firma tam nyní vyváží jen několik kontejnerů svých výrobků ročně, počátkem května ale na potravinářském veletrhu SIAL v Šanghaji uzavřela dohody se čtyřmi společnostmi o distribuci svých výrobků v pěti čínských provinciích. V tamních sítích kamenných i elektronických obchodů se budou brzy prodávat nejen kojenecké výživy, ale i kečupy, omáčky a džemy, uvedl.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down