13.04.2005 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobci se musí vyrovnat s trojími požadavky na standardy výrobků

Obchodní řetězce vyžadují plnění vlastních norem výroby, což pro podniky znamená audity a opakované kontroly a s tím spojené náklady. S tím je spojen problém, že různé obchodní firmy mají různé standardy. K tomu je nutné brát na zřetel přistupují požadavky na standardy výroby státu a Evropské unie, uvedl prezident Potravinářské komory Jaroslav Camplík.

Výrobce tak musí splňovat až troje různé standardy, nechat si je zkontrolovat, poukázal Camplík s tím, že sto prodražuje. Snaha o sjednocení podle něj je, ale zatím příliš nefunguje.
Výrobce, u něhož standardy výroby odpovídají evropským předpisům a dodržuje je, nemá s požadavky řetězců zásadní problémy, sdělil Camplík. Soudí, že řetězce chtějí zejména ukázat zákazníkovi péči o bezpečnost potravin a jde o součást konkurenčního boje. Výsledky státních kontrol v provozovnách obchodních sítí přitom ukazují, že ony samy se proti hygienickými předpisům prohřešují, řekl šéf komory.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down