15.08.2019 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výskyt hraboše omezí i preventivní opatření

Výskyt hraboše omezí i preventivní opatření. "Jedy používat nemůžeme ani nechceme. Do půdy a do přírody nepatří a jen tak zhoršujeme stav životního prostředí," míní Martin Hutař z ekologické farmy VH Agroton z Velkých Hostěrádek na Břeclavsku.

Hutař připomněl, že společnost hospodaří na honech velkých nejvíce deset až 15 hektarů.  "Hraboš tak má větší potravní možnosti a nesoustředí se na jeden porost. Orbu provádíme téměř všude každý rok a jednou až dvakrát za rok i podmítku. Kromě hlavních plodin sejeme i meziplodiny," přiblížil. Největší ztráty způsobené hraboši představovaly deset až 15 procent, a to na dvouletých vojtěškách. "Je lepší dělat prevenci, než dodatečnými zásahy něco hasit, i když ne vždycky přírodu odhadneme správně," dodal Martin Hutař.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down