Výsledky soutěže České pivo jsou již známé

O první příčku v hlavní kategorii světlých ležáků soutěže České pivo se letos podělila piva Hostan Hradní a Holba Premium. Informovali o tom organizátoři soutěže. Výsledky 14. ročníku obou soutěží byly vyhlášeny ve středu večer na Svatováclavské slavnosti českého piva. Celkem v pěti kategoriích se letos utkalo dohromady 66 druhů piv, o pět více než loni.

V kategorii světlých výčepních piv zvítězilo pivo Zubr Gold. Mezi stále populárnějšími jedenáctistupňovými pivy se o vítězství podělily Gambrinus Excelent 11° a Bernard – Opavská 11°. Mezi nealkoholickými pivy patří první místo pivu Zlatopramen N-A. Nejlepším tmavým pivem porota určila výčepní pivo Litovel Dark.
Degustační soutěž každoročně vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven, odborným garantem je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský. Do soutěže mohou přihlašovat své produkty všechny tuzemské pivovary, které mají roční výstav nad 10 000 hektolitrů.
Během slavnostního večera v pražském hotelu Ambassador byli zároveň uvedeni do Síně slávy Českého pivovarství sládek Vladimír Černohorský a bývalý jednatel Žateckého pivovaru Tomáš Lejsek. Cena českého sládka Františka Ondřeje Poupěte byla udělena pivovarské odbornici Gabriele Basařové a novináři Miroslavu Petrovi.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *