25.10.2006 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vysočina uvažuje o svém zastoupení v Bruselu

V roce 2009 bude Česká republika předsedat Evropské unii. V souvislosti s touto mimořádnou událostí ČR najímá administrativní budovu, která přímo sousedí s nynější budovou Stálého zastoupení ČR při Evropské unii. Vzhledem k tomu, že kraje vyslovily zájem o budoucí možné zřízení regionálních kanceláří ve společném „českém domě“, vyčlenilo stálé zastoupení pro tyto potřeby jedno z pater budovy, která se nachází v Bruselu na atraktivní adrese Trone 60, sdělila mluvčí kraje Vysočina Jitka Svatošová.

„O našem předběžném zájmu o kancelářské prostory pro budoucí zastoupení kraje Vysočina v Bruselu jsem v minulém týdnu informoval písemně velvyslance Stálého zastoupení ČR při Evropské unii Jana Kohouta. V tuto chvíli nám připadá reálná potřeba jedné kanceláře. Za ideální považuji stav, kdy v přímém sousedství kanceláře Vysočiny zasednou zástupci Jihomoravského kraje kvůli koordinaci potřeb a cílů v rámci NUTSII. Předběžně jsem již tuto možnost prodiskutoval s hejtmanem Stanislavem Juránkem,“ upřesnil hejtman Vysočiny Miloš Vystrčil.
„V současné době probíhají jednání, jejichž cílem je dohoda o ceně nájmu a ostatních nákladů týkajících se zřízení zastoupení krajů v souvislosti s využitím prostor v nově pronajaté budově,“ komentovala současný stav náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj kraje Vysočina Marie Černá. Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyjednává i možnou výjimku pro kraje, které do společných prostor vstoupí s odpuštěním nájmu. Na stejné adrese by měly v budoucnu kromě Stálého zastoupení ČR sídlit například České centrum, Czech Tourism, CzechInvest, CzechTrade, CEBRE (česká podnikatelská reprezentace) a další.
Podle slov hejtmana kraje Vysočina by měli zastoupení Vysočiny v Bruselu v budoucnu zajišťovat jeden až dva pracovníci s tím, že kraj bude hledat cestu, jak na jejich činnost získat finanční prostředky z evropských fondů. Další otázkou zůstává termín faktického otevření kanceláře. Ten je závislý na rychlosti jednání samotného Stálého zastoupení ČR a ministerstva zahraničních věcí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 6MB (1.2% of 500MB)