19.01.2005 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vysoké výkupní ceny masa dostávají některé masokombináty do krize

Domácí masný průmysl stíhá krize, kterou podle některých domácích masokombinátů vyvolávají vysoké výkupní ceny masa. Tvrdí, že budou muset omezovat výrobu a tedy i propouštět zaměstnance.

Nákup domácí suroviny za evropské ceny nutí zpracovatele k podstatnému omezení provozních nákladů, potvrdil situaci předseda Českého svazu zpracovatelů masa Ladislav Steinhauser v deníku Vysočina.
Kostelecké uzeniny by měly propustit asi stovku lidí a také omezit zaměstnancům výhody, aby se podnik nedostal do ztráty. O výpovědích by mělo vedení rozhodnout do konce ledna, uvedl deník Vysočina.
Ke snížení počtu zaměstnanců a omezení výroby se chystá i Hanácký masokombinát Olomouc, pokud neklesnou výkupní ceny masa. Jestliže se cena bude dál nepříznivě vyvíjet, k omezení by podnik přikročil v únoru, řekl ředitel masokombinátu Zdeněk Šoustal.
Naopak se daří společnosti Milkagro-provozovna Masokombinát Martinov, která hodlá přijímat nové zaměstnance. Podnik má nyní 530 pracovníků a během čtyř měsíců zaměstná dalších asi dvacet lidí, sdělil generální ředitel Jan Rytíř. Nepříznivé podmínky se martinovskému masokombinátu daří přestát, protože mu podle Rytíře pomáhá jeho vlastník – olomoucká firma Milkagro. Tito vlastní akcionáři například dokáží masokombinátu zajistit splácení úvěrů, dodal ředitel.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down