25.08.2008 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyšší tržby výrobce substrátů

Společnost Agro CS z České Skalice u Náchoda, která je předním producentem zahradních substrátů a hnojiv, loni zvýšila tržby o 18 procent na dosud nejvyšších 1,35 miliardy korun. Zisk firmě klesl na 87 milionů korun z předloňských 99 milionů korun. Společnost to uvedla ve výroční zprávě, kterou založila do Sbírky listin hradeckého krajského soudu.

 Růst obratu firmy loni nejvíce podpořila zahradní divize, jejíž tržby vzrostly o více než pětinu na 760 milionů korun. Firma v divizi vyrábí a prodává zejména zahradní substráty a hnojiva, které dodává do všech významných obchodních řetězců. Dále vyrábí například travní směsi, kůrový mulč, travní koberce.
Druhou nejsilnější divizí skalické firmy loni byly agroslužby, které zajišťují dodávky hnojiv a komplexní servis zemědělcům, a to zejména na východě Čech. Firma se také zabývá strojírenskou výrobou dopravních systémů sypkých hmot.
Agro CS, která vznikla v roce 1992 na základech tamního Agropodniku Česká Skalice, působí i v zahraničí. Dceřiné společnosti má na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku. Například její zahradní divize loni vyvezla produkty za 79 milionů korun, hlavně na Slovensko a do Rakouska. Loni firma koupila za 22,5 milionu korun továrnu zkrachovalé textilky Tiba v České Skalici, kterou zatím využívá především jako sklady. Vlastníky společnosti je osm fyzických osob. Základní kapitál činí 47 milionů korun a její akcie nejsou veřejně obchodované. Ve firmě pracuje asi 230 lidí, jejichž průměrná mzda loni činila 26 309 korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down