20.08.2004 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava Flora je ideální příležitost pro dobročinnou sbírku

Mezinárodní výstava Flora Olomouc je ideální příležitostí pro sbírku, potvrdila vedoucí zahradnického úseku výstaviště Naděžda Krejčí. Bylo jí využito poté, co radnice hanácké metropole vypsala sbírku na obnovu městských parků, které poničila 9. června mohutná bouře.

Pracovnicí výstaviště umístili v hlavním pavilonu panely informující o rozsahu škod a kasičku na příspěvky. Radnice vypsala sbírku na obnovu sadů 25. června. Její dosavadní výtěžek činí více než 130 000 korun. V průběhu dvou dnů pracovníci výstaviště vybrali asi 65 000 korun a další peníze přišly na k tomu účelu zřízené konto. Především se ale hlásí zájemci o koupi stromu, uvedla Krejčí.
Výstaviště chce v městských parcích vysázet 65 stromů - tentýž počet zničila bouře. Zájemci mohou své příspěvky zasílat do konce roku na speciální konto výstaviště 35-1813810267/0100. Bouře zasáhla tři městské sady. Jen na stromech vznikla škoda asi 3,8 milionu korun. Dalších bezmála 6,5 milionu korun živel způsobil na veřejné zeleni mimo parky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down