Výstava Flora potrvá do neděle

Podzimní etapa zahradnické výstavy Flora a gastronomického festivalu Olima byla dnes zahájena. Jde o největší tuzemskou přehlídku domácích i zahraničních pěstitelů ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.

Na podzimní expozici, která včetně zahradnických trhů potrvá do neděle, přijede do Olomouce 300 vystavovatelů a prodejců z Česka, Slovenska a Polska, kteří nabízejí květiny, ovocné stromky, skleníky, krby, pomůcky a mechanizaci pro zahradníky, zahradní nábytek a další.
Kvůli plánované rekonstrukci pavilonu A musela být hlavní expozice přestěhována do menšího pavilonu a i když organizátoři poblíž postavili novou montovanou halu, zhruba na tři desítky vystavovatelů nezbylo místo.
Součástí expozice je přehlídka podzimních květin a různých odrůd tykví, představí se i včelařské produkty. Na své si v expozici Plody podzimních zahrad přijdou zahradníci, zahrádkáři a chalupáři, vracející se k pěstování starých, odolných odrůd ovoce, které už pro velkopěstitele nejsou zajímavé, uvedl Vojtěch Zahradník z Výstaviště Flora.
Díky festivalu gastronomie a nápojů Olima lidé mohou ochutnat a koupit si výrobky regionálních firem oceněné titulem potravina Olomouckého kraje. Připravena je přehlídka moravských vín a soutěž o nejlepší ovocný destilát Flora košt. Odborníci letos hodnotili rekordních 374 vzorků pálenek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *