17.06.2009 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava Koně v akci

Mezinárodní chovatelská výstava Koně v akci na dostihovém závodišti v Pardubicích bude tentokrát ve znamení uniforem. Jedenáctý ročník s názvem Uniformy v sedle nabídne putování vojenskou jezdeckou historií od antiky přes středověk, renesanci, baroko až po novověk. Akce je naplánovaná na první zářijový víkend.

Akce se tradičně dělí na několik programových bloků. Konají se chovatelské přehlídky a šampionáty. Ani letos nebude chybět parkurové skákání, kombinovaná soutěž spřežení a ukázkové dostihy, soutěž v orbě koňskými potahy, westernové ukázky nebo výstavy fotografií a obrazů a besedy s odborníky. Předloni se na závodišti představilo 300 koní, loni jich bylo o 100 víc. Loňským tématem třídenní přehlídky bylo motto "Kdo se drží opratí, ten se ve světě neztratí". Připomnělo, že kůň provází člověka už od dávné historie. Přehlídku koní doprovodí třetí ročník soutěže Mls Pardubického kraje. Přihlášené potraviny zhodnotí laická i odborná porota.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down