02.09.2013 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava Koně v akci začne v pátek

Na mezinárodní výstavě Koně v akci, která začíná v pátek průvodem na Pernštýnské náměstí, bude poprvé možné vidět kolekce anglických plnokrevníků. Tito ušlechtilí koně se už v minulosti na výstavě objevili, nikdy však jako ucelený chovný soubor. Objeví se i zvířata ověnčená sportovními úspěchy, řekla produkční výstavy Kateřina Mandysová z Dostihového spolku Pardubice.

"Bude tady vítěz Velké pardubické, angličtí plnokrevníci ve sportu, chovná kolekce z Napajedel a další jednotlivci," uvedla Mandysová. Kromě hřebčína v Napajedlech, který přiveze 15 koní, chovají anglické plnokrevníky pouze někteří soukromí chovatelé.
Hlavní program je naplánován na sobotu a neděli. Představí se chladnokrevná a westernová plemena, arabští, fríští, starokladrubští, teplokrevní a plnokrevní koně, lipicáni i malá sportovní plemena. K vidění budou chovatelské přehlídky, soutěže v orbě a ovladatelnosti klády nebo divácky velmi populární soutěž v těžkém tahu.
"Novinkou budou šestispřeží různých plemen, například starokladrubských koní, koní Kinských, chladnokrevných koní a poníků," uvedla Mandysová. Nebude chybět ani westernové ježdění, ukázky sportovních odvětví, jako je parkúr, drezura a všestrannost a ukázkové dostihy koní různých plemen. Po dvou letech se na dostihové závodiště vrací koňské pólo. Novinkou jsou pony hry, kde si děti za asistence rodičů moou vyzkoušet jízdu a ovládání koně.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down