Výstava Tržnice Zahrady Čech

Poslední den dnes mají na přípravu stánků s květinami, stromky, bazény, zahradním nábytkem a technikou vystavovatelé v Litoměřicích. Ve středu tam začíná 26. ročník výstavy Tržnice zahrady Čech. Poutat pozornost zahrádkářů a kutilů, kteří do Litoměřic během následujících dnů přijedou, letos podle manažerky výstav Romany Šlechtové vyrazilo asi 300 vystavovatelů.

Akce, kterou podle očekávání navštíví kolem 35.000 lidí, se připravuje téměř půl roku. Vystavovatelé pak staví stánky a připravují své nabídky dva dny před otevřením. Oproti loňsku podle Šlechtové přijelo víc prodejců zahradní mechanizace, návštěvníkům předvedou i traktory.
Hlavní akcí roku na litoměřickém výstavišti je zářijová Zahrada Čech, tam se za týden podívá kolem 100.000 návštěvníků. V letošním roce se uskuteční už 35. ročník tohoto zemědělského a chalupářského veletrhu.
Při nadcházející akci Tržnice zahrady Čech pořadatelé také vyhlásí vítěze tradiční soutěže o nejkrásnější perník, své výtvory do soutěže poslala více než stovka lidí. „Bude jim věnovaný celý jeden pavilon. Nejkrásnější perníky vyberou v hlasování sami návštěvníci. Ten úkol jim nezávidím, jsou to opravdu umělecká díla,“ popsala manažerka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *