30.11.2004 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstaviště Flora dostalo pod stromeček kajmánky

Zcela unikátní vánoční dárek si v těchto dnech nadělilo Výstaviště Flora Olomouc. V akvateráriu palmového skleníku se poslední listopadovou sobotu narodilo 27 malých kajmánků brýlových.

O překvapení se postarala dvojice jihoamerických predátorů, kteří se na výstavišti zabydleli v průběhu loňského roku – zdejší maskot Fany, jehož kmotrem je populární herec František Řehák - do paměti generací filmových diváků zapsal zejména rolí ve slavném Menzlově Rozmarném létě - a kajmaní slečna Dandy.
Podle Alexandra Faigla, pracovníka olomoucké zoo na Svatém Kopečku, který o zvířata ve skleníku pečuje, je tento téměř 100 procentní úspěch – v inkubátoru čekalo na vylíhnutí 33 vajíček - ojedinělým unikátem, kterým se zatím nemůže pochlubit ani jedna z českých zoologických zahrad. Dvaceticentimetroví dráčci putovali ihned po vylíhnutí do vody a díky dostatku hmyzí i rybí potravy si vedou velmi čile. Do roka, kdy se rozhodne, kam ze skleníku poputují, by měli dosáhnout délky téměř půl metru.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down