Výstaviště v Českých Budějovicích patří od dnešního dne Zemi živitelce

Na výstavišti v Českých Budějovicích se v následujících šesti dnech představí 382 vystavovatelů a své výrobky nabídne 105 obchodníků z 22 zemí. Dnes začal 43. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Jde o největší tuzemskou zemědělskou oborovou akci, loni ji navštívilo přibližně 102 000 lidí.

Akce je rozdělená do oborových dnů. Dnešní den je ve znamení českých pekařů a cukrářů, kteří se například utkají v soutěži o nejhezčí dožínkový koláč. V pátek bude Den českého venkova, kdy budou odborníci diskutovat o podpoře rozvoje venkova a o připravovaných dotačních programech. Organizátoři také plánují diskusi o směřování a rozvoji aktivit českých potravinářů. Na akci budou například soutěže v pití mléka a pojídání párků.

V sobotu budou Národní dožínky a budou se předávat ceny Potravinářské komory ČR kvalitním výrobcům. V neděli se uskuteční Den zdraví, pondělí bude Vodohospodářským dnem. V úterý akci ukončí Den myslivosti.

Dnešního zahájení se zúčastní i prezident Miloš Zeman, jeho předchůdce Václav Klaus, předseda Senátu Milan Štěch nebo ministr zemědělství Marian Jurečka. Sobotní národní dožínky navštíví premiér Bohuslav Sobotka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down