Výstaviště v Kroměříži bude patřit myslivosti a přírodě

Výstaviště v Kroměříži bude o víkendu patřit osmému ročníku výstavy Myslivost a příroda. K dostání budou věci potřebné pro pobyt v přírodě, lidé uvidí i přehlídku zvěře ulovené loni na Kroměřížsku. V tiskové zprávě to za výstaviště sdělila Michaela Ohlídalová. Areál bude v sobotu i v neděli otevřen od 9:00 do 16:00.

Součástí programu bude podle pořadatelů také lesní pedagogika, předvedou se sokolníci, lukostřelci a trubači ze Střední lesnické školy v Hranicích na Přerovsku. Chybět nebude laserová střelnice simulující brokovou střelbu na letící terč, lidé si budou moct prohlédnout i řezbářské práce studentů Střední odborné školy z Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku. "Nabídneme ale také exponáty africké zvěře, potěšíme i nejlepšími vybranými obrázky ze soutěže dětí základních škol s tématem příroda kolem nás," uvedl ředitel výstaviště Pavel Konečný. Do programu organizátoři dále zařadili soutěž o nejlepší zvěřinový guláš pod vedením kuchaře Pavla Sapíka, představení loveckých plemen psů, přednášky o první pomoci pro psy nebo srnčí zvěř nebo ukázku vábení. Kromě myslivecké výstavy láká kroměřížské výstaviště každoročně na jarní, letní a podzimní verzi pěstitelské výstavy Floria a předvánoční programy. Hostí také hudební festivaly, zářijové Svatováclavské slavnosti nebo prodejní výstavy drobného zvířectva a okrasného ptactva. Moderní areál ročně navštíví více než 250 000 lidí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down