Výstaviště zrušilo letní etapu výstavy květin Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc zrušilo letní etapu květinové a zahradnické výstavy Flora, která byla původně plánována na závěr příštího týdne. "Načasování rozhodnutí o zrušení letní etapy urychlila pandemie koronaviru a také výrazné zdražování vyvolané strmým růstem inflace a posléze i válečným konfliktem na Ukrajině," sdělil dnes mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček. Uspořádána bude na přelomu září a října podzimní Flora Olomouc.

"Nebylo to snadné rozhodnutí. S vedením města Olomouce jsme však přesvědčeni, že jde vzhledem ke všem okolnostem o jediný možný správný a také logický krok. Naším základním východiskem byla premisa, že raději uspořádáme dvě kvalitní výstavy s různým zaměřením na jaře a na podzim než tři průměrné," komentovala zrušení letní etapy výstavy květin ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková. Výstaviště Flora při přípravě výstav spolupracuje pouze s renomovanými architekty, floristy a grafiky. "Tito profesionálové, mnohdy špičky svého oboru, znají zcela oprávněně svoji cenu," podotkla Fuglíčková. Významnou roli při rozhodování o budoucnosti letní etapy podle Fuglíčkové sehrálo i nynější všeobecné a prudké zdražování. Negativně se totiž projevilo také u stavebního a floristického materiálu, který je pro výstavy Flora Olomouc nezbytný. "Vše výrazně zdražilo. U květin jde o nárůst v řádu několika set procent, u stavebního materiálu se ceny zvýšily v průměru o více než sto procent. V rámci našeho rozpočtu již není možné uspořádat tři plnohodnotné a kvalitní výstavy Flora Olomouc. Nebylo by to ani finančně zodpovědné. A to vzhledem k tomu, že jako městská akciová společnost hospodaříme de facto i s veřejnými prostředky," podotkla Fuglíčková.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down