Výstavu navštívilo 20 tisíc lidí

Odhadem asi 20 tisíc lidí navštívilo během tří dnů na pardubickém dostihovém závodišti letošní 12. ročník mezinárodní výstavy koní, která se uskutečnila uplynulý víkend. Návštěvnost je tak srovnatelná s loňskem. Uvedl to mluvčí pořádajícího Dostihového spolku Dušan Korel.

„Pátek a sobota byly lepší než minulý rok, neděle naopak o něco horší. Sobotní program byl zřejmě pro lidi atraktivnější,“ uvedl Korel.
Letošní ročník byl zaměřen na tradice českého chovu koní. Celkem se divákům během víkendu představilo kolem 400 koní z pěti zemí, uskutečnil se například národní šampionát klisen vybraných plemen, mistrovství plemene shetlandský pony a klisen českomoravského belgického koně. K vidění byly rovněž soutěže v těžkém tahu, v ovladatelnosti s kládou a v orbě. Pořadatelé vyhlásili také vítěze ankety Nejkrásnější kůň České republiky 2010, kterým se stal osmiletý hřebec 2881 Agar, reprezentant plemene českomoravský belgický kůň. Koním a jejich chovatelům dnes odpoledne požehnal arcibiskup Dominik Duka a v sobotu královéhradecký biskup Josef Kajnek vysvětil nový zvon pro Velkou pardubickou od renomované zvonařské díly Tomášková – Dytrychová z Brodku u Přerova. Stejně jako v minulosti bude znít, když koně vběhnou do cílové rovinky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *