Výstavu Země živitelka navštívilo 114 501 lidí, o 17 000 víc než loni

Výstavu Země živitelka v Českých Budějovicích, jež dnes skončila, navštívilo letos 114 501 lidí. Je to zhruba o 17 000 víc než loni, ale méně než před covidovou pandemií. Agrosalonu se od 25. do 30. srpna zúčastnilo přes 600 vystavovatelů. Vyplývá to z tiskové zprávy českobudějovického výstaviště. Někteří vystavovatelé zaznamenali rekordní prodeje. Hlavním tématem byla budoucnost české krajiny, ale také zdražování energií, jež dopadá na zemědělce i potravináře, řekl předseda představenstva výstaviště Mojmír Severin.

"Náš cíl návštěvnosti přes sto tisíc byl splněný. S tím číslem jsme spokojeni: říkali jsme, že všechno, co bude nad sto tisíc, bude velkým úspěchem. Je to dáno i zklidněním (společenské) situace, protože loňská Země živitelka byla ještě poznamenaná covidem. Teď už nás toto téma nijak neomezovalo. Vstřebáváme vesměs pozitivní ohlasy od našich vystavovatelů, což nás těší. Řada si jich chválí letošní ročník jako rekordní, že tu udělali velké prodeje, na které třeba dříve ani nebyli zvyklí," řekl Severin.
Téma Budoucnost české krajiny se odráželo v odborném programu i expozicích. Podle Severina se vystavovatelé hodně zajímali o moderní technologie a digitalizaci v zemědělství. "K tomu se bohužel přiřadilo i téma, o kterém jsme ještě při přípravě agrosalonu v březnu neměli tušení, a to problém ceny energií, což dopadá nejen na zemědělce, ale i na potravináře," řekl Severin.
Nejvíc lidí přišlo podle něj na zahájení 25. srpna, pak den poté a v pondělí 29. srpna. Podobně jako loni bylo složité kolem areálu zaparkovat. U kruhového objezdu před obchodním centrem Tesco a na tahu I/20 u sídliště Vltava se tvořily kolony. Nelze už totiž parkovat na loukách u vysokoškolských kolejí, kde vznikly byty. Výstaviště plánuje, že poblíž hlavní brány postaví parkovací dům.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down