11.05.2006 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstavy a trhy drůbeže a ptáků chovaných v ČR se již mohou konat

Česká republika zmírnila celorepubliková mimořádná opatření, přijatá kvůli ptačí chřipce. Od dnešního dne je povoleno pořádat výstavy a trhy drůbeže a ptáků chovaných v ČR. Akce s mezinárodní účastí a výjezd ptáků z tuzemska na výstavu do zahraničí budou vyžadovat souhlas krajské veterinární správy. Také se budou moci konat soutěže poštovních holubů na území ČR. Mírnější omezení čekají i podnikatelské chovy drůbeže.

V rámci mimořádných opatření byl také zakázán v podnikatelských chovech pobyt ptáků a drůbeže ve venkovním výběhu. Ten bude nadále platit pro podnikatele, včetně ZOO, kteří mají v jednom hospodářství současně hrabavou a vodní drůbež. Společný chov venku může povolit místně příslušná krajská veterinární správa za předpokladu, že krmivo a voda se těmto ptákům podává uvnitř haly nebo pod přístřeškem, který dostatečně odradí volně žijící ptáky. Ostatní podnikatelé budou moci drůbež či ptáky vypustit ven, krmivo a vodu ale musí mít rovněž uvnitř haly nebo pod přístřeškem.
Zmírnění veterinárních opatření již dříve ministr zemědělství Jan Mládek zdůvodnil příznivější nákazovou situací v zemích Evropské unie a skončením jarních tahů migrujícího ptactva s nepříznivou nebo neznámou nákazovou situací.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 14MB (2.8% of 500MB)