20.02.2007 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vytěžili zatím tři procenta dřeva

Asi tři procenta dřeva z větrné kalamity po orkánu Kyrill z poloviny ledna vytěžil zatím státní podnik Lesy ČR. Těžba se týká nejvíce postižených oblastí, kde platil nouzový stav. Lesnické firmy ve státních lesích těží dva týdny a celkem by měly v oblastech nouzového stavu vytěžit asi 3,3 milionu metrů krychlových dřeva. Uvedl to mluvčí LČR Tomáš Vyšohlíd.

„Kalamitní těžba běží naplno. Denně se těží kolem 23 tisíc metrů krychlových dřeva,“ sdělill mluvčí. Při tomto tempu by LČR kalamitu v nejpostiženějších oblastech zlikvidovaly do konce července. O postupu v oblastech, kde nebyl vyhlášen nouzový stav a práce v lesích stále stojí, LČR zatím nerozhodly.
Celkem se o kalamitní zakázky dělí přes 50 subjektů. Vládní opatření nouzového stavu, které skončilo o půlnoci 5. února, umožnilo LČR rychlé vyhlášení takzvaných neformálních tendrů mimo režim veřejných zakázek. Rychlá těžba je nutná hlavně proto, aby se předešlo riziku rozšíření kůrovce.
Celkem po orkánu zůstalo ve státních lesích nejméně pět milionů metrů krychlových polomů. Představuje to přibližně dvě třetiny letošní plánované těžby LČR a největší kalamitu v historii firmy. Úplná likvidace kalamity bude podle představitelů LČR trvat zřejmě celý rok.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down