26.09.2011 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyvezou více piva v nevratných sudech

Českobudějovický pivovar Budvar oproti původním prognózám letos vyveze zhruba o 60 procent více piva v nevratných sudech, s nimiž vstoupil na trh v březnu. Podnik původně odhadoval, že do konce roku prodá v nevratných sudech Keykeg 1200 hektolitrů piva. Ale na konci srpna už exportoval v těchto obalech 1318 hektolitrů piva, řekl mluvčí pivovaru Petr Samec.

Budvar v nevratných sudech prodává pivo do zahraničí. Především jde o Rusko, Ukrajinu, Austrálii, Gruzii a Čínu. "Vzhledem k vývoji poptávky je reálné, že pouze samotné Rusko odebere letos kolem 1200 hektolitrů piva v nevratných sudech," uvedl obchodní manažer Budvaru Jiří Pekhart. Pivovar prý nyní jedná o zavedení těchto obalů i v jiných zemích. Nevratné sudy Budvar vozí do zemí vzdálených 1000 a více kilometrů. Jde o jednocestné obaly, které se uplatní tam, kde je drahá doprava, komplikovaná distribuce nebo v místech, kam by pivovar s vratnými sudy vůbec nepronikl. Díky novému nevratnému sudu se navíc zjednoduší administrativa spojená s vyřizováním záloh. Manipulace se sudy je jednoduchá a pro jejich použití není třeba nové výčepní zařízení.
Sudy KeyKeg od nizozemské firmy jsou o objemu 20 a 30 litrů. Pivo se plní do vnitřního sterilního vaku, který je vyroben ze speciální vícevrstvé fólie. Do vaku se prý tak nedostanou žádné nežádoucí plyny, které by negativně ovlivnily jakost piva. To v něm v původní kvalitě vydrží šest měsíců, stejně jako v nerezovém sudu. Vak chrání další dva obaly. Celý sud je možné po rozebrání recyklovat.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down