03.02.2015 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vývoz lihovin z USA byl rekordní

Vývoz lihovin ze Spojených států loni vzrostl o 3,7 procenta na 1,56 miliardy dolarů (37,7 mld. Kč) a pátým rokem za sebou byl rekordní. Celkový prodej lihovin v zemi pak stoupl o čtyři procenta na 23,1 mld. USD, hlavně díky vysokému růstu prodeje whisky a bourbonu. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil americký svaz obchodníků s lihovinami Distilled Spirits Council.

Objem prodeje v USA stoupl o 2,2 procenta na 210 milionů přepravek. Objem prodeje bourbonu a whisky z Tennessee se zvýšil o 7,4 procenta, irské whisky o 9,1 procenta a jednodruhové skotské o 6,4 procenta. Objem prodeje vodky vzrostl o 3,7 procenta.
Vývoz whisky a bourbonu z USA loni již druhým rokem za sebou překonal hranici jedné miliardy dolarů. Největším trhem pro americké destilované lihoviny podle objemu tržeb byla Kanada. Za ní následovaly Británie, Německo, Austrálie a Francie. Nejvyšší nárůst prodeje pak zaznamenala Brazílie, Dominikánská republika, Bahamy, Izrael a Spojené arabské emiráty. Bourbon a Tennessee whisky se řadí do jedné kategorie. Oba nápoje se vyrábějí stejným způsobem a mají stejné přísady. Hlavní rozdíl je v tom, že whisky Jack Daniel's a další lihoviny označované jako Tennessee whisky se nechají před uložením do sudů ke zrání překapat přes dřevěné uhlí.  Kentucky má na celosvětové produkci bourbonu podíl 95 procent. Agentura AP upozornila, že počet sudů s bourbonem, které v Kentucky zrají, je vyšší než počet obyvatel tohoto amerického státu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down