24.01.2002 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vývozci možná budou vracet peníze za subvence

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) loni podpořil export 29 088 tun hovězího masa v přepočtu na živou hmotnost a vynaložil na to 494 milionů korun, což je maximální hranice nákladů. Protože jsou ale subvence zálohové a zatím nebyla stanovena konečná výši podpory pro poslední vývozní období, kdy bylo vyvezeno 11 666 tun hovězího, je pravděpodobné, že exportéři budou peníze vracet.

Konečná podpora totiž zřejmě bude nižší než vyplacené zálohy. Uvedl to zástupce ředitele SZIF Josef Běhal. Nařízení o podpoře vývozu schválila vláda loni v únoru, aby pomohla řešit přebytek hovězího na domácím trhu a zhroucení farmářských cen, a s podporou stát pokračuje i letos. Pro letošní první období od 1. ledna do 31. března podaly firmy přihlášky na vývoz 19 600 tun masa. Vláda také počátkem ledna schválila nařízení o podpoře vývozu hovězího z jatečných krav a jalovic. Úprava z loňského roku se totiž týká pouze exportu jatečných býků.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down