Prezidium fondu včera stanovilo pro kvótový rok 2003/2004 tuzemský a vývozní podíl z celkové produkční kvóty cukru v poměru 71 ku 29 %.
Podíl se ve srovnání s předchozím kvótovým rokem nemění. Došlo však ke snížení výše množství cukru náležícího tuzemskému i vývoznímu podílu. Příčinou je snížení výše národní kvóty, která byla pro minulé období stanovena na 505 tisíc tun a pro rok 2003/2004 pouze na 454 862 t tak, aby odpovídala dojednané kvótě pro ČR v ES. V případě nenadálého zvýšení poptávky po cukru od výrobců může SZIF v průběhu kvótového roku reagovat navýšením tuzemského podílu kvóty na úkor vývozního podílu kvóty tak, jak mu to umožňuje příslušné nařízení vlády.