30.11.2004 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výzva pro sklady

Nabídky na intervenční nákup dosáhly k 23. listopadu 580 711 tun obilí. Z toho je přes 520 tisíc tun pšenice, téměř 42,6 tisíce tun ječmene a zhruba 18 tisíc tun kukuřice. Takzvané loco nabídky, což jsou obiloviny nacházející se již v intervenčních skladech, tvoří bezmála 345 tisíc tun.

Skladovatelé toto zboží přihlásili do intervence většinou v prvních listopadových dnech po zahájení nákupu, zatímco ostatní zájemci podávají nabídky Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu (SZIF) průběžně. Ale i jejich zájem prodat obilí fondu slábne, jak ukazuje denní přehled nabídek.
Zajistit chybějící sklady se SZIF snaží vyhlášením čtvrtého kola výběrového řízení, jehož uzávěrka je poslední listopadový den. Cílem je rozšířit kapacitu u skladovatelů, kteří již mají s fondem smlouvu z dřívějších kol. Přihlásit se mohou také další subjekty.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down