Výzva zpracovatelů dřeva ministrovi

Společenstvo dřevozpracujících podniků v ČR vyzvalo v otevřeném dopise ministra zemědělství Jakuba Šebestu k tomu, aby odvolalsoučasného generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky Svatopluka Sýkoru. Důvodem požadavku zpracovatelů dřeba je, že se vedení Lesů ČR nestará o včasné vyhlášení nových výběrových řízení na práce ve státních lesích a kvůli tomu hrozí zastavení těžby od ledna 2011 a nedostatek dřeva na trhu.

Současné smlouvy na lesnické práce v těchto lesích končí letos k poslednímu dni prosince. Připravovaný velký tendr na práce a prodej dřeva do roku 2020 v hodnotě šestnáct miliard korun podnik Lesy ČR zrušil 17. května. Podle dřívějšího vyjádření mluvčího Lesů ČR Zbyňka Boublíka by měly Lesy ČR vypsat nový tendr po volbách, pravděpodobně v červnu.
Společenstvo uvádí ve výzvě, že nejvyšší management Lesů ČR svojí nečinností přímo ohrožuje fungování mnoha dřevozpracujících firem, a tím jsou ohroženy i tisíce pracovních míst v převážně venkovských regionech. Společenstvo dřevozpracujících podniků v ČR sdružuje kolem osmdesáti firem s celkovou roční zpracovatelskou kapacitou 1,5 milionu metrů krychlových dřeva. Pracuje v nich kolem šest tisíc lidí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *