Vzniká Klub zemědělských manažerek

Přestože se často může zdát, že zemědělství je doménou mužů, při zkoumavějším pohledu je možné zjistit, že to rozhodně není pravda. Ženy pracují jako ekonomky, zootechničky, agronomky (v oboru agronom studují převážně dívky) a nechybí mezi nimi ani předsedkyně představenstva, které firmy řídí. Mnoho žen se pohybuje napříč celou vertikálou managementu zemědělství. I když v Evropě existují různé platformy pro kooperaci žen v zemědělství, v ČR jsme něco podobného postrádali. Zemědělský svaz se to rozhodl změnit, a proto založil klub, který má umožnit ženám v zemědělství se napřímo propojit. Informoval o tom tiskový mluvčí svazu Vladimír Pícha s tím, že minulý týden proběhlo úvodní jednání Klubu zemědělských manažerek.

Předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha představil na úvodním setkání svazovou vizi a pak už prvních šest členek klubu diskutovalo o tom, co ony od očekávají, jakým směrem by se měl klub vydat a jakým tématům se věnovat. Ukázalo se, že zemědělské manažerky mají rozhodně co říct a celkem snadno našly společnou řeč. Jsou mezi nimi předsedkyně i členky představenstev, majitelka farmy i ženy ze středního managementu. V klubu by se chtěly zaměřit nejen na sdílení zkušeností mezi sebou, návštěvy podniků a sebevzdělávání, ale také například na větší komunikaci se zemědělskými školami, reprezentaci na českých i zahraničních konferencích a v médiích a také spolupráci s obdobnými platformami na evropské úrovni. Vykrystalizovala i témata týkající se mimo jiné také aplikace evropských předpisů, jako například směrnice upravující rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, genderové otázky v souvislosti se výkonem povolání a mnoho dalšího. "Věříme, že počet členek se v krátkém čase dostatečně rozroste. Je totiž zřejmé, že zemědělské manažerky mají co říct a jsou přínosem pro české zemědělství. Pokud se chcete přidat, obraťte se na tajemnici Klubu Kateřinu Tylšarovou (tylsarova@zscr.cz)," dodal Pícha.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down