Vznikne nová diskusní platforma Národní konvent o Evropské unii

Ke hledání shody na národních prioritách a intenzivnější debatě o Evropské unii má sloužit nová diskusní platforma Národní konvent o Evropské unii. Její činnost zahájí listopadová konference Evropské vize České republiky za účasti premiéra Bohuslava Sobotky. Informoval o tom dnes úřad vlády.

Myšlenka Národního konventu o Evropské unii vychází ze záměru vlády zintenzivnit dialog a nastavit stálé místo pro debatu o důležitých evropských otázkách. Vítám, že se v rámci této platformy budou setkávat zástupci vlády, obou komor Parlamentu ČR a evropských institucí, odborná veřejnost, neziskový sektor, sociální partneři a další zainteresovaní aktéři, uvedl k činnosti platformy Sobotka.
Po úvodní konferenci 13. listopadu se v rámci Konventu do konce letošního roku uskuteční tři další kulaté stoly. Zaměří se na otázky migrace, institucionálních otázek a politiky soudržnosti.
Doporučení, která vzejdou z těchto setkání, obdrží klíčoví tvůrci evropské politiky v České republice. S výstupy se například budou pravidelně seznamovat členové Výboru pro Evropskou unii.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *