Web nabídne uprchlíkům z Ukrajiny práci v zemědělství a potravinářství

Ministerstvo zemědělství spustí internetovou stránku, kde uprchlíci z Ukrajiny najdou informace k možnostem práce v zemědělství, potravinářství i lesnictví. Využít ji mohou také firmy nabízející výdělek ukrajinským válečným uprchlíkům. Po jednání krizového štábu ministerstva zemědělství to oznámil mluvčí resortu Vojtěch Bílý.

Krizový štáb se zabýval možnými dopady vpádu ruské armády na Ukrajinu, vedle pomoci lidem prchajícím před válkou byla tématem jednání také plynulost výroby a zásobování obyvatel potravinami. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula upozornil, že pomoc uprchlíkům není jen poskytnutí azylu a zabezpečení základních životních potřeb. ,,Nikdo z nás nyní neví, jak dlouho může situace trvat, proto je třeba těmto lidem nabídnout i práci," uvedl.

Ministerstvo je podle Bílého v kontaktu se zemědělskými i potravinářskými svazy a firmy mohou nabídnout zaměstnání jejich prostřednictvím. Řada firem je schopná poskytnout lidem i ubytování a možnosti ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny prověřuje ministerstvo také u svých podřízených organizací, doplnil mluvčí. Nekula minulý týden uvedl, že zemědělství, lesnictví a potravinářství by mohly okamžitě zaměstnat až 50 tisíc uprchlíků. Podle odborníků jsou ukrajinští pracovníci v zemědělství nenahraditelní.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down