Xaverov loni snížil ztrátu

Na zhruba 30,7 milionu korun z předchozích 64 milionů korun loni snížil ztrátu producent drůbežího masa a.s. Xaverov. Na záporném výsledku se stejně jako v roce 2002 podílela více než 65 miliony korun opravná položka k nabytému majetku po předloňské fúzi, kdy se sloučily společnosti Xaverov, Libuš a Drůbež Moravské Budějovice. Informoval o tom předseda představenstva a.s. Xaverov Miroslav Kojan.

Majetek nabytý z fúze představoval asi 910 milionů korun a opravná položka k němu bude ovlivňovat hospodářský výsledek po dobu 15 let. Bez jejího započtení by loňský zisk společnosti před zdaněním činil 34,7 milionu korun. Loňské výkony se meziročně snížily na 1,82 miliardy korun z 2,4 miliardy korun. Podle Kojana je pokles zejména způsoben tím, že firma pronajala jatka Moravské Budějovice a v loňském roce z nich dostávala jen nájem.
Xaverov se zabývá rozmnožováním rodičovských párů drůbeže a produkcí jednodenních kuřat a krůťat. Provozuje vlastní výkrm a porážku, přičemž má několik desítek provozů po celé ČR. Rozhodujícím závodem, který zpracovává veškerou vyrobenou i od zemědělců nakoupenou surovinu, je Libuš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *