Akciová společnost Xavero ukončila loňský rok se ztrátou zhruba 64,4 milionu korun. Loňské výsledky hospodaření včera schválila valná hromada akcionářů společnosti.
Na ztrátě se více než 65 miliony korun podílela opravná položka k nabytému majetku po loňské fúzi, kdy se k 1. červenci sloučily společnosti Xaverov, Libuš a Drůbež Moravské Budějovice. Valná hromada souhlasila s úhradou ztráty z rezervního fondu, informoval předseda představenstva firmy Miroslav Kojan. Výkony Xaverova loni činily 2,727 miliardy korun proti asi 3,15 miliardy korun v roce předchozím. Pokles způsobilo mimo jiné to, že firma loni od 1. října pronajala jatka Moravské Budějovice. K 31. prosinci je pak prodala. Na porážce Libuš tržby prakticky stagnovaly. Jedním zhlavních faktorů byl přitom pokles cen drůbežího způsobený hlavně tlakem obchodních řetězců.