Z bulletinu Komoditní burzy Praha

Nabídka a poptávka po komoditách obchodovaných na centrálním trhu KBP dosáhla ve 39. burzovním týdnu částku přes 71 mil. Kč. Největšího finančního objemu dosáhla sekce „Produkty živočišné výroby“, ve které byly podány pokyny více než za 40 mil. Kč. Druhého největšího finančního objemu dosáhly pokyny na komodity sekce „Dříví a dřevní hmota„ v částce převyšující 9,7 mi. Kč. Objem pokynů sekce „Jatečně opracovaná těla“ převýšil částku 6,3 mil. Kč a v sekci „Produkty rostlinné výroby“ 3,3 mil. Kč. Nejmenší hodnotu představovaly ve výši 1,59 mil. Kč pokyny v sekci „Krmiva“. Finanční objem uzavřených přímých obchodů tohoto burzovního týdne v sekci „Dříví a dřevní hmota“ představuje částku 9,707 mil. Kč.V tomto týdnu byl zaznamenán převis poptávky nad nabídkou. Tento burzovní týden převýšila poptávka nabídku více než 6krát. Celkem bylo kotováno 32 komodit z celkového počtu 37 možných.

Krmiva
Komodita sojový šrot posílila o 9,50% a tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě 8 705,00 Kč/t pro nejbližší týden dodání. Z kraje tohoto burzovního týdne byly podány jenom kupní pokyny na všechny vypsané série týdne dodání.

Produkty rostlinné výroby
Komodita pšenice krmná za totálního převisu kupních pokynů posílila o 8,77% a její závěrečná hodnota pro nejbližší týden dodání činí 3.100,00 Kč/t. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Obdobně se vyvíjel i zájem obchodníků o komoditu pšenice potravinářská. Jenom kupní pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání. Její závěrečná hodnota pro nejbližší týden dodání představuje po posílení o 5,07% 3 520,00 Kč/t.
Komodita semeno řepky za totálního převisu kupních pokynů uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě posílené o 8,33% na 6 500,00 Kč/t pro nejbližší týden dodání. Kotace proběhla na všechny vypsané série týdne dodání.

Produkty živočišnévýroby
Komodita mladí býci – blok zůstala na nezměněné hodnotě dosaženého maxima letošního roku a za totálního převisu kupních pokynů uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě 42,00 Kč/kg pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Komodita mladí býci – standard zaznamenala také totální převis kupních pokynů a při oslabení ceny o 0,45% uzavírá pro nejbližší týden dodání na hodnotě 43,80 Kč/kg pro nejbližší sérii týdne dodání. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Po oslabení ceny o 1,75% uzavírá komodita krávy – blok, za totálního převisu kupních pokynů tento burzovní týden na závěrečné hodnotě 28,00 Kč/kg. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Totální převis kupních pokynů byl zaznamenán i u komodity krávy – standard a v tomto burzovním týdnu uzavírá na o 3,13% oslabené závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 31,00 Kč/kg. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Komodita živá prasata – blok za totálního převisu kupních pokynů uzavřela tento burzovní týden ke konci týdne o 0,39% oslabené závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 37,85 Kč/kg. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Komodita živá prasata – standard zaznamenala také jenom kupní pokyny a oslabení ceny o 1,28% a tak její závěrečná hodnota pro nejbližší sérii týdne dodání představuje 38,50 Kč/kg. Kotace proběhla na všechny vypsané série týdne dodání.

Jatečně opracovaná těla
Komodita hovězí čtvrtě – kompenzované býk zaznamenala v tomto burzovním týdnu oslabení ceny o 0,91% a tak v tomto burzovním týdnu za totálního převisu kupních pokynů uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 76,30 Kč/kg. Pokyny byly podány na nejbližší čtyři vypsané série týdne dodání.
Komodita vepřové půlky oslabila o 0,31% a za totálního převisu kupních pokynů uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 48,85 Kč/kg. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdne dodání.
Obdobně i komodita vepřové půlky-EURO za totálního převisu kupních pokynů uzavírá tento burzovní týden na o 1,51% oslabené závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 52,50 Kč/kg. Kotovány byly všechny vypsané série týdne dodání.

Dříví a dřevní hmota
Vyrovnaná nabídka a poptávka u komodity buková kulatina – standard v tomto burzovním týdnu představovala i stagnaci ceny a tak uzavírala burzovní týden na nezměněné předchozí závěrečné hodnotě pro nejbližší sérii týdne dodání na úrovni 1.800,00 Kč/m3. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 350 tis. Kč.
Vyrovnané pokyny nabídky a poptávky u komodity buková kulatina – výběr znamenají, že uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 2.250,00 Kč/m3. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 228 tis. Kč.
Komodita buková vláknina – tuzemsko za nezájmu obchodníků pokračuje ve stagnaci na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 700,00 Kč/m3, takže uzavírá burzovní týden na registrovaném minimu.
Vyrovnaná nabídka a poptávka u komodity borová kulatina – standard představuje i stagnaci ceny a tak uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 1.360,00 Kč/m3. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 138 tis. Kč.
Komodita borová vláknina – standard cenově stagnuje a za vyrovnaného počtu pokynů nabídky a poptávky uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě na 1.640,00 Kč/AT. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 495 tis. Kč.
Komodita březová vláknina – tuzemsko zaznamenala absenci pokynů a její závěrečná hodnota tohoto burzovního týdne pro nejbližší týden dodání je na nezměněných 480.00 Kč/AT.
Stagnaci ceny zaznamenala komodita dubová kulatina – standard, a to znamená, že její závěrečná hodnota pro nejbližší týden dodání představuje 2.480,00 Kč/m3. Pokyny nebyly podány.
U komodity dubová kulatina – výběr byla zaznamenána absence pokynů a stagnace ceny a tak setrvává na závěrečné hodnotě 5.000,00 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání.
Vyrovnaná nabídka a poptávka u komodity dřevovina – standard v tomto burzovním týdnu znamená, že uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1.050,00 Kč/m3. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 95 tis. Kč.
I komodita dřevovina – výběr zaznamenala v tomto burzovním týdnu stagnaci ceny a vyrovnané pokyny nabídky a poptávky. Tato komodita uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1.230,00 Kč/m3. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 113 tis. Kč.
Komodita modřínová kulatina – standard uzavírá tento burzovní týden na nezměněné ceně na závěrečné hodnotě 2.267,20 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Vyrovnané pokyny nabídky a poptávky byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 223 tis. Kč.
Vyrovnaný počet pokynů nabídky a poptávky zaznamenala v tomto burzovním týdnu komodita průmyslové dříví listnaté – akát. Tento týden uzavírá na posílené ceně o 0,78% na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 650,00 Kč/m3. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 65 tis. Kč.
Obdobně byl zaznamenán vývoj u komodity průmyslové dříví listnaté – buk, která při vyrovnané nabídce a poptávce tento burzovní týden zakončila na závěrečné hodnotě zvýšené o 0,59% na 850,00 Kč/m3. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 85 tis. Kč.
Komodita průmyslové dříví listnaté – dub uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na o 0,78% posílené ceně na 650,00Kč/m3. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 65 tis. Kč.
Stejně tak i komodita průmyslové dříví listnaté – habr v tomto burzovním týdnu uzavírá na o 0,65% posílené závěrečné hodnotě na 780,00 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 78 tis. Kč.
Vyrovnaný počet kupních a prodejních pokynů u komodity smrková kulatina – standard A a posílení její ceny o 0,39% znamenají, že tento burzovní týden tak uzavírá na závěrečné hodnotě 1.866,40 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 1,988 mil. Kč.
Komodita smrková kulatina – standard B registrovala vyrovnanou nabídku a poptávku. Tento burzovní týden uzavírá na o 0,25% posílených 2 039,30 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Celkový finanční objem uzavřeného obchodu na centrálním trhu představuje částku 3,293 mil. Kč.
Stagnace ceny u komodity slabá smrková kulatina – agregát představuje, že tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě 1.350,00 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Vyrovnané pokyny nabídky a poptávky byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 136 tis. Kč.
Stejný počet prodejních a kupních pokynů znamená, že komodita smrková vláknina – standard A uzavírá tento burzovní týden na 1.680,00 Kč/AT pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 845 tis. Kč.
Obdobně i u komodity smrková vláknina – standard B byla zaznamenána vyrovnaná nabídka a poptávka a stagnace ceny, takže tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě 1.680,00 Kč/AT pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 845 tis. Kč.
Komodita tyče jehličnaté uzavírá za absence pokynů na nezměněné závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1.406,00 Kč/AT.
Vyrovnaná nabídka a poptávka byla zaznamenána v tomto burzovním týdnu i u komodity vláknina jehličnatá. Tato komodita uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1.406,00 Kč/AT. Pokyny byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 423 tis. Kč.
Stagnace ceny byla zaznamenán v tomto týdnu i u komodity vláknina listnatá měkká, která uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 1.150,00 Kč/AT. Vyrovnané pokyny nabídky a poptávky byly podány jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 116 tis. Kč.
Obdobně byla registrována stagnace ceny i u komodity vláknina listnatá tvrdá, která uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě 1.150,00 Kč/AT pro nejbližší týden dodání. Stejný počet pokynů nabídky a poptávky byl podán jenom na nejbližší sérii týdne dodání. Finanční objem uzavřených přímých obchodů představuje částku 116 tis. Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *