04.10.2006 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Z evropských fondů mohou čeští rybáři čerpat necelých sedm set milionů korun

Evropská komise dnes schválila, že čeští rybáři mohou v letech 2007 až 2013 vyčerpat z evropských fondů více než 24 milionů eur, v přepočtu tedy 680 milionů korun. Naši rybáři dostanou větší podporu než některé země, které mají přístup k moři. Češi dostanou více než například Belgičané, Malťané nebo Slovinci. Slováci dostanou 12 milionů eur, asi 340 milionů českých korun.

Nejvíce peněz mají k dispozici Italové 377 milionů eur a nejméně Malťané, zhruba sedm milionů eur. Evropská komise tak vyšla vstříc českým rybářům, kteří si stěžovali, že nemají v Evropské unii odpovídající zařazení. Produkce ryb v unii se totiž orientuje především na pstruha, lososa a mořské ryby. Češi však věří, že rybníkářství a sladkovodní ryby v unii postupně najdou odpovídající postavení. Zatím všechny dosud přijaté či připravované směrnice EU se ale údajně dominantně orientují na intenzivní chovy ryb a specifické podmínky rybníkářství respektují jen omezeně.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down