25.10.2002 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Z jednání Evropské komoditní burzy

Dne 17.10.2002 bylo zahájeno zasedání Evropské komoditní burzy v budově Lombardské obchodní komory v Miláně výroční zprávou o hospodaření asociace. Následovala volba předsedy a místopředsedy Evropské komoditní burzy, kterými byli zvoleni na předsednické místo pan Enrico Ferrario z Associazione Granaria di Milano a na místo místopředsedy pan Baudouin Delforge z Syndicat General de la Bourse de Commerce de Paris. Nejdelší část programu byla věnována diskusi o vytvoření společné webové presentace Evropské komoditní burzy.

Základním obsahem webových stránek bude prezentace všech 47 členů Evropské komoditní burzy, historie burz v Evropě, přímé propojení na již existující webové stránky jednotlivých členů, rubrika novinky, předlohy kontraktních smluv. Druhá etapa je tvorba obchodního portálu, kde budou moci členové jednotlivých národních burz on-line obchodovat s logistickou podporou přepravy, závazných uzancí a jejich možných odchylek s pevně stanovenými cenovými přirážkami a srážkami, dále zde budou informace o platných clech, kvótách a daních v jednotlivých zemích.
V odpoledních hodinách byla zahájena na Milánském výstavišti kontraktační výstava, kde se převážně prezentovaly firmy zabývající se obchodem se zemědělskými komoditami, logistikou přepravy, jednotlivé národní burzy (mimo jiné i americká burza Chicago Board of Trade), velké přístavy jako Rouen, Hamburg a Rotterdam a společnosti zabývající se mezinárodní certifikaci zboží jako SGS. Tato výstava pokračovala i následující den 18.10.2002 do večerních hodin. Mým odhadem se kontraktačních dnů zúčastnilo více než dva tisíce obchodníků nejen z Evropských zemí. Z České republiky jsem potkal pouze zástupce společnosti Zemka Praha, s.r.o.
Je škoda, že taková významná akce, jakou setkání Evropské komoditní burzy bezpochyby je, unikla pozornosti státní správy České republiky, zvláště v době, kdy se jedná o vstupu naší země do EU a zemědělská otázka se zdá být tou nejproblematičtější.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down