10.04.2007 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Z národního podniku Budějovický Budvar se má stát akciová společnost

Národní podnik Budějovický Budvar se bude transformovat na akciovou společnost. Po pátečním jednání v pivovaru v Českých Budějovicích to řekl ministr zemědělství Petr Gandalovič. Budějovický Budvar navštívil společně s premiérem Mirkem Topolánkem.

„Chceme začít s transformací národního podniku na akciovou společnost. Nějaký podobný krok musíme udělat už proto, aby zde byl prostor pro další rozvoj pivovaru bez ohledu na jeho vlastnictví,“ uvedl Gandalovič. Doplnil, že současná právní forma představuje řadu překážek, například nedovoluje používat cizí kapitál. Změna právní formy by tak byla součástí příprav na případnou privatizaci Budějovického Budvaru. Té však musí předcházet dořešení známkoprávních sporů.
Po dopolední prohlídce Budějovického Budvaru zavítal Gandalovič do závodu mlékáren Madeta v Českých Budějovicích. „Jsem rád, že mlékárenská firma po mnoha kontrolách prokázala, že splňuje veškeré hygienické požadavky a je ekonomicky stabilizovaná,“ řekl ministr.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down