04.10.2006 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Z privatizace Jihomoravských pekáren budou na podnět MZe vyjmuty dvě budovy

Z privatizace státního podniku Jihomoravské pekárny budou vyjmuty dvě administrativní budovy v brněnské ulici Kotlářská. Rozhodla o tom dnes vláda na návrh ministerstva zemědělství. K budově, v níž již sídlí mimo jiné zemědělská agentura, pozemkový úřad a agrární organizace, dostane právo hospodaření ministerstvo zemědělství. Druhá z budov by měla přejít do správy Agentury ochrany přírody a krajiny ministerstva životního prostředí.

Ministerstvo zemědělství v předkládací zprávě uvedlo, že zmíněné budovy byly od roku 1992 předmětem četných soudních sporů, ale všechna dosavadní soudní rozhodnutí potvrdila ČR jako vlastníka. Jak vyplývá ze zprávy, v současnosti probíhá k jednomu z verdiktů dovolací řízení u Nejvyššího soudu. Budovy jsou součástí majetku Jihomoravských pekáren, který byl v minulosti zařazen na seznam podniků určených pro privatizaci. Pekárny jsou nyní zbytkovou státní firmou, jejímž hlavním úkolem je dokončit privatizaci majetku a vypořádat restituční pohledávky.
Privatizační projekty na majetek Jihomoravských pekáren ve výši 9,5 milionu korun byly předloženy ministerstvu financí a jsou ve fázi přípravy uskutečnění privatizace, případně ve fázi schvalování. Aktiva podniku ke konci loňska činila 34,7 milionu korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down