Z Programu rozvoje venkova 2014 až 2020 je vyčerpáno přes 17 procent prostředků

Zemědělcům, potravinářům, lesníkům a obcím se již podařilo využít 17 procent z celkového objemu finančních prostředků z Programu rozvoje venkova 2014-2020 (PRV), kde je dohromady připraveno zhruba 96 miliard korun. Informovala o tom tisková mluvčí ministerstva zemědělství Markéta Ježková.

V druhém roce PRV 2014-2020 (program začal až v roce 2015 kvůli prodlevě v přípravě evropské legislativy) je aktuálně vyčerpáno více než 17 procent z celkového objemu finančních prostředků a dalších 25 procent je připraveno k vyplacení podle přijatých žádostí. „Otevřeli jsem již tři kola příjmu žádostí v celkovém objemu téměř 16,9 miliardy korun. Ve třetím kole PRV, které bylo otevřeno v říjnu letošního roku, získají zemědělci více než 6,3 miliardy korun. V tomto kole byli velmi úspěšní i malí zemědělci s rozlohou polí do 150 hektarů. Státní zemědělský intervenční fond totiž doporučil přibližně 94 procent jejich žádostí,“ řekl ministr Marian Jurečka. Úspěšná jsou i plošná environmentální opatření. Například peníze určené na agroenvironmentálně-klimatická opatření a ekologické zemědělství jsou vyplaceny již z téměř 30 procent.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down