05.08.2008 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Z Ústecka hlásí velmi dobrou úrodu

Pěstitelé v Ústeckém kraji očekávají, že letošní úroda obilí bude velmi dobrá. Předseda krajské organizace Agrární komory František Loudát řekl, že dosavadní výsledky letošních žní naznačují, že z jednoho hektaru zemědělci sklízejí zhruba 5,5 tuny obilovin, což je prý velmi kvalitní úroda. V loňském roce to bylo přibližně o devět procent méně.

Předseda zdejší krajské Agrární komory František Loudát řekl, že dosavadní výsledky letošních žní naznačují, že z jednoho hektaru zemědělci sklízejí zhruba 5,5 tuny obilovin, což je prý velmi kvalitní úroda. V loňském roce to bylo přibližně o devět procent méně.
Zemědělci již v Ústeckém kraji začátkem týdne sklidili obilí z více než 15 procent osetých ploch, kterých je každý rok v regionu přes 100.000 hektarů. Zatímco na Litoměřicku a Lounsku je již podstatná část polí sklizena, v jiných, výše položených částech kraje, je sklizeň spíše na počátku.
Žně zde již skončily na polích osetých ozimým ječmenem. Jeho úroda podle Loudáta třeba na Mostecku dosáhla 6,25 tuny na hektar. Nyní se kombajny pohybují hlavně na polích, na kterých roste ozimá pšenice. Sklidí jí zhruba 4,7 tuny z jednoho hektaru.
Téměř u konce je sklizeň řepky. Ta byla letos oseta v kraji na rekordní ploše 18.666 hektarů, což je o 2000 hektarů více než loni. Loudát řekl, že nesklizená jsou hlavně některá pole na Děčínsku. Letošní úroda je zhruba zhruba 3,3 tuny řepky na hektar.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down