24.07.2002 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za bezpečnost potravin více

Zdravotní nezávadnost potravin něco stojí. Letos veterinární dozor nad prvovýrobci, zpracovateli, ale i v tržní síti bude stát zase o něco více. Státní veterinární správa ČR z rozpočtu Ministerstva zemědělství letos využije na dozor nad zdravotní nezávadností surovin a potravin živočišného původu – v oblasti ochrany veřejného zdraví, hygieny a ekologie - celkem 40 milionů korun.

Z této částky celých 28 milionů korun činí monitoring cizorodých látek. Jeho výsledky pravidelně každoročně předáváme do Bruselu a systém tohoto monitoringu je základní podmínkou pro vývozy produktů živočišného původu, a to nejen do zemí Evropské unie. To, co zbývá do 40 milionů korun jsou prostředky na veterinární dozor v chovech, dozor ve zpracovatelských závodech a v tržní síti, kde se se surovinami a s potravinami živočišného původu manipuluje.
V letošním roce jsou prostředky vynaložené na zabezpečení zdravotní nezávadnosti potravin proti loňsku o znatelné množství vyšší. Projevily se zde náklady na kontrolu dovozů surovin a potravin živočišného původu (hormony, hovězí bílkovina), náklady na vyšetřování prasat na trichinelózu trávicí metodou. aj.
Letos se bude snažit Státní veterinární správa s přidělenými prostředky vyjít, ale pro příští rok žádá Ministerstvo o navýšení této částky o 10 milionů korun.

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: svs.aquasoft.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down