13.03.2009 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za krávy na protestech pokuta

Zemědělcům, kteří na včerejší demonstraci v Praze přivedli krávy, hrozí pokuta několik desítek tisíc korun za porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání. Sdělil to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Josef Duben. Podle něj orgány veterinárního dozoru se touto záležitost zabývají.

"V současné době to orgány veterinárního dozoru řeší a je možné, že člověku, který to zorganizoval, bude uložena pokuta v řádu několika desítek tisíc korun. Tady nejde o to někoho šikanovat, ale aby si uvědomil, že to pro ta zvířata určitě není věc vhodná a že to je takové trochu nerozumné," řekl Duben s tím, že žádná zvířata se nesmějí k takovýmto akcím používat. Farmáři podle Dubna k přivedení živých krav na demonstraci pravděpodobně neměli "požehnání" organizátorů protestu, tedy Agrární komory ČR. Mluvčí SVS předpokládá, že to zřejmě byla soukromá iniciativa.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down