07.04.2005 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za odstřel přemnoženého divočáka obdrží myslivci od Královéhradeckého kraje dvě stě korun

Přemnožení divokých prasat je celoevropským problémem, protože se rychle množí, uvedl Karel Solnička z odboru životního prostředí a zemědělství Královéhradeckého krajského úřadu. Kraj proti této pohromě v naší přírodě hodlá letos myslivcům za odstřel vyplácet příspěvek dvě stě korun, potvrdil hejtman kraje Pavel Bradík.

Divočáci způsobují nejen škody na zemědělských plochách, ale mohou přenášet nebezpečné choroby. Kraj již v roce 2003 vyplatil na příspěvcích myslivcům celkem 320 tisíc korun, v loňském roce to již bylo dvakrát více. V Královéhradeckém kraji myslivci ročně zastřelí zhruba čtyři tisíce divokých prasat. Krajský úřad příspěvek vyplácí za divoké prase mladší dvou let, peníze myslivci získají na základě hlášení o odlovu, které odevzdávají na radnicích.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down