24.10.2017 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za poklesem zisku rostěnického podniku jsou nižší tržby z rostlinné a živočišné produkce

Zemědělskému podniku Rostěnice z Vyškovska loni klesly tržby o 42 milionů na 572 milionů korun. Důvodem jsou nižší tržby z rostlinné i živočišné výroby, nižší objem prodejů nepotřebného majetku a menší rozsah postoupených pohledávek. Nižší byly také tržby z prodané elektřiny, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin.

Nižší byl i zisk, klesl zhruba o 50 milionů na 75 milionů. Podnik však považuje rok za úspěšný a nadále pokračuje v investicích do nákupu půdy, investoval 75 milionů. Loni pěstoval na více než 8000 hektarech půdy, což je výměra, která patří na jižní Moravě k největším. V nakupování chce dále pokračovat, stejně tak v modernizaci strojů a technického zázemí. Loni také koupil zemědělskou firmu Agria z Nížkovic. Více než 250 milionů korun tvoří tržby z rostlinné výroby. "Loni jsme zaznamenali pokles cen pšenice a ječmene, naopak oživení nastalo u řepky a kukuřice. Úroda byla mírně nadprůměrná," uvedl ve zprávě předseda představenstva Vítězslav Navrátil. Tržby z živočišné výroby přesáhly 70 milionů korun. Firma se také zabývá výrobou peletek v Lysovicích, avšak ani loni nedokázala najít pro výrobu dostatečný odbyt. Počet zaměstnanců se ustálil v posledních na necelých 130. Majitel 87 procent akcií firmy je pražská společnost Faikusia.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down